top of page

En nu is het tijd voor herhalingsoefeningen.

 

We geven je op deze pagina de kans om alles nog eens extra in te oefenen.

 

 

Klik op logo's van Vespa in de verschillende kadertjes om je oefening te starten.

 

 

Maak zoveel oefeningen als mogelijk...

 

 

Oefening 1

 

Dit is een oefening op de synthese. Druk op het Vespa logo om de volgende puzzel te maken.

Oefening 2

 

Druk op de onderstaande afbeelding om een quiz over prijsbepalende factoren te openenen.

 

 

Oefening 3

 

De firma Bieziebee wil honing verkopen. Voor een pot honing hebben ze een glazen pot nodig die € 1,05 kost per stuk. De honing zelf kost € 0,55 per pot. Vaste kosten zijn fabriekskosen van € 105 000,00 en € 200 000,00 loonkosten. Er worden 965 000 stuks geproduceerd per jaar. Bereken met welke prijs er het meeste winst kan worden gemaakt per jaar door Bieziebee in de volgende gevallen:

  • Cost plus pricing met 30% marge;

  • Target pricing methode wanneer er een geïnvesteerd vermogen is van €2 000 000,00 waarop Bieziebee een rendement wil van 25%.

 

Maak deze oefening in een Excel-document en mail deze dan door naar je leerkracht. 

 

 

 

 

bottom of page